Kategorie

Produkty

Idea firmy Vaillant

Firma Vaillant jest wiodącym producentem urządzeń grzewczych oraz wentylacyjnych. Na rynku jest obecna od ponad 140 lat, co zapewniło jej silną pozycję lidera, docenianego przez klientów i partnerów biznesowych.

Vaillant powstała w 1874 r., kiedy to jej założyciel Johann Vaillant założył zakład rzemieślniczy. 20 lat później zaprezentował światu swój wynalazek – gazowy podgrzewacz wody z układem zamkniętym, przystosowany do użytku w łazienkach. Można śmiało powiedzieć, że świat oszalał – było to pierwsze tego typu urządzenie, które nie wymagało kontaktu wody z gazami spalania.

Mało kto wie, że za wynalezienie centralnego ogrzewania także odpowiedzialny jest Vaillant. Taki system grzewczy umożliwił dostarczanie ciepła równocześnie przez jedno urządzenie do kilku pomieszczeń i jest obecnie standardem na całym świecie.

Idea ekologii od początku przyświecała duchowi marki. Olbrzymią wagę przywiązuje się do rozsądnego wykorzystywania energii odnawialnej – w fabrykach w Niemczech produkowane są pompy ciepła oraz kolektory słoneczny, które efektywnie wykorzystują energię nagromadzoną z natury. Czynny udział w rozwiązywaniu globalnych problemów przyświeca ideologii marki.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo kondensacyjne kotły gazowe marki Vaillant. Postaramy się poniżej przybliżyć Państwu
nieco specyfikę ich działania.

Technika kondensacyjna

Na początek warto skupić się na tym, czym jest technika kondensacyjna. Tradycyjne piece oraz kotły grzewcze podgrzewają wodę przejmując energię od schładzanych do określonej temperatury spalin. Ciepło przekazywane w ten sposób nazywane jest „ciepłem jawnym”, a spaliny posiadają dodatkowo „ciepło utajone” lub inaczej „ciepło kondensacji”.

W zwyczajnych kotłach energia kondensacji jest niewykorzystywana należycie i „ucieka” do komina razem ze spalinami. Kotły kondensacyjne wykorzystują tą energię, co ma związek z ich budową – powierzchnia wymiany ciepła jest dużo większa niż w innych urządzeniach, dzięki czemu pozostaje miejsce na zatrzymywanie spalin i wydobycie z nich ciepła.

Kotły kondensacyjne marki Vaillant cechuje to, że pobierają dużo mniej energii, niż konwencjonalne kotły grzewcze. Posiadają dużych rozmiarów wymiennik ciepła, wykonany z gładkich rur ze stali szlachetnej. Ciepło z produkowanej pary wodnej jest wykorzystywane do ogrzewania wody, a w innych systemach jest tracone łącznie ze spalinami.

Metoda kondensacyjna pozwala na kilkunasto-procentową oszczędność kosztów ogrzewania, a także ma swój udział w ochronie środowiska naturalnego. Marka Vaillant posiada szeroki wybór kondensacyjnych kotłów grzewczych - zarówno wiszących, jak i stojących, które mogą Państwo kupić w naszym sklepie internetowym. W razie wątpliwości prosimy o kontakt – postaramy się doradzić przy wyborze.

Piece i kotły gazowe Vaillant

Nie jest prawdą powszechna opinia, że zakup kotła kondensacyjnego związany jest z ogromnym wydatkiem. Koszt takiego sprzętu można porównać do zakupu dobrej jakości żeliwnego kotła gazowego z niezbędnym oprzyrządowaniem. Poza samym kotłem niezbędnym wydatkiem jest także zakup systemu powietrzno-spalinowego. Jeśli posiadamy ogrzewanie grzejnikowe, musimy się także zaopatrzyć w odpowiednie grzejniki dobrane pod kątem parametrów wody grzewczej min. 70/50 oC. W takim wypadku rozwiązaniem jest także zainstalowanie ogrzewania podłogowego.

Obecnie wiele instytucji propagujących ekologiczne rozwiązania technologiczne wspiera zakupy systemu kondensacyjnego – są to np. gminy czy banki inwestycji proekologicznych.

Trwałość kotłów kondensacyjnych

Wątpliwości może wzbudzać także kwestia trwałości kotła kondensacyjnego. Należy tu jednak odgraniczyć pojęcie trwałości urządzenia, od okresu faktyczne użytkowania sprzętu.

Szacuje się, że gazowy kocioł wiszący może być eksploatowany przez maksymalnie 20 lat, a żeliwny stojący maksymalnie 25 lat. Jednakże oszczędności, jakie zyskamy przy używaniu kotła kondensacyjnego są zaskakujące – choćbyśmy używali go tylko przez 15 lat, to w ciągu tego czasu zaoszczędzimy na zużyciu gazu znacznie więcej, niż równowartość nowego sprzętu.

Należy pamiętać jednak o tym, że kondensacyjne kotły Vaillant posiadają specjalny wymiennik wykonany ze stali szlachetnej.

Sprawność ponad normę

Piece i kotły kondensacyjne są w stanie uzyskać sprawność powyżej 100%. Pewnie zastanawiają się Państwo, jak to możliwe? Sprawność kotła jest pojęciem oznaczającym stosunek energii wykorzystanej do energii włożonej. W definicji tej mowa jest jednak o cieple, które teoretycznie nie może być odzyskane. Odzyskiwalne ciepło kondensacyjne przeczy jednak tej definicji, która ma zastosowanie jedynie w przypadku kotłów konwencjonalnych.

Kotły kondensacyjne ecoTEC plus, ecoCompart, ecoVIT oraz auroCOMPACT są w stanie osiągnąć sprawność sięgającą nawet 110%. Dla porównania kocioł niekondensacyjny osiąga swoje maksimum na poziomie 94%.

Kondensacyjne piece i kotły gazowe Vaillant cechuje wysoka sprawność średnioroczna, komfort poboru ciepłej wody, łatwy montaż, oszczędność gazu w stosunku do innych kotłów, szybki zwrot nakładów inwestycyjnych,wytrzymała konstrukcja oraz bezproblemowa obsługa. Kotły można instalować zarówno w przypadku ogrzewania podłogowego oraz instalacji grzejnikowych.

W naszym sklepie internetowym mogą Państwo zakupić takie kotły jak:
Copyright © www.luxlazienki.pl 2013 | Wszystkie prawa zastrzeżone.