Kategorie

Produkty

 

Stelaże podtynkowe są obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem przy projektowaniu łazienek. Pozwalają na lepszą aranżację przestrzeni i zapewniają elegancki wygląd. Liderami na rynku w kwestii produkcji stelaży podtynkowych są dwie firmy – Grohe oraz Geberit. Produkty każdej z nich znajdą Państwo w naszym sklepie internetowych. Poniżej postaramy się przybliżyć Państwu specyfikę produktów tych marek.

Stelaże podtynkowe Grohe

Montowanie stelaży podtynkowych staje się standardem przy projektowaniu łazienek i ubikacji. Pozwalają one na nieinwazyjną instalcję podwieszanych toalet i spłuczek. Grohe przywiązuje wielką wagę do designu – nawet przyciski spłukujące posiadają nowoczesny wygląd i odznaczają się prostotą działania.

Prosty montaż

Toalety podwieszane posiadają ramy przystosowane do instalacji w ścianie oraz dostępne w różnych wysokościach, dzięki czemu możemy dopasować je jeszcze lepiej do stylistyki w jakiej utrzymana jest łazienka. Montaż jest łatwy i szybki, na co ma wpływ zastosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Co więcej, liczne testy porównawcze wykazały, że systemy sanitarne firmy Grohe są najszybsze w montażu.

Grohe oferuje cztery rozwiązania montażowe stelaży podtynkowych:

  • EasyConnect, stanowiące połączenie pneumatycznego węża łączącego zawór spłuczki z płytą spłukującą, atutem jest możliwość montażu na każdej grubości kafli;

  • VarioPort, umożliwiający podłączenie wody do zbiornika z punktu górnego, dolnego, lewego bądź prawego;

  • ToolFree, nie wymagający użycia jakichkolwiek narzędzi w celu podłączenia wody,

  • QuickFix, czyli system ram montażowych do szybkiej instalacji.

Co wyróżnia markę Grohe?

Wszelkie rozwiązania sanitarne oferowane przez Grohe są liderem jeśli chodzi o komfort i ciche działanie. Ma na to wpływ specjalna konstrukcja rur, która uniemożliwia rozchodzenie się dźwięku po budynku. Dodatkowym atutem jest wbudowany system przelewowy, który zapobiega przelaniu się wody w razie awarii.

Specjalny system SpareFlush szybko zwiększa standardową objętość 6 litrów, nawet o 3 dodatkowe litry. Dzięki temu stelaże podtynkowe Grohe są kompatybilne z każdym modelem ceramiki łazienkowej dostępnej na rynku.

Zastosowanie podwójnego systemu spłukiwania, którego pojemność może być regulowana, ułatwia wszelkie niezbędne instalacje hydrauliczne. Grohe udostępnia również tak ciekawe rozwiązania jak opcja montażu pojedynczej spłuczki, spłuczki z opcją zatrzymywania czy też sterowanego systemu uruchamiania.

Dzięki systemowi Grohe Fresh, możemy w łatwy sposób usprawnić utrzymywanie toalety w czystości. Możliwość łatwego otworzenia płyty aktywującej, pozwala na umieszczenie kostek czyszczących w zbiorniku.

Firma Grohe przywiązuje także dużą wagę do ekologicznej strony swojej działalności – zastosowanie technologii EcoJoy, znacznie zmniejsza zużycie wody w skali roku pozwalając użytkownikowi każdorazowo na wybór ilości wody potrzebnej do spłukania toalety.

Stelaże podtynkowe Geberit

Marka Geberit produkuje spłuczki podtynkowe od ponad 50 lat. W tym czasie firma sprzedała 60 milionów egzemplarzy, co pozwoliło jej na posługiwanie się mianem lidera na rynku. Wraz z wymyśleniem spłuczki podtynkowej, pojawiła się potrzeba rozwoju instalacji podtynkowej, dzięki czemu aranżowanie łazienek jest proste i nie ograniczone wielkością armatury sanitarnej.

Na przestrzeni lat znacznie zmienił się system montażowy spłuczek podtynkowych. Obecnie Geberit proponuje trzy grupy produktów, o różnym sposobie instalacji:

  • Geberit Duofix stanowi dużą grupę produktów z zakresu armatury sanitarnej, wraz z elementami, które znacznie umożliwiają montaż lekkiej zabudowy. Duofix może być stosowany zarówno przy ściankach działowych, ścianach z karton-gipsu, jak i np. podczas prac remontowych na budowie. System pozwala na budowanie praktycznych ścianek instalacyjnych.

   To uniwersalne, samonośne elementy, które można stosować do podwieszanych ceramicznych misek albo do toalet myjących Geberit AquaClean lub Geberit DuoFresh. W gamie produktów Duofix znajdziemy także stelaże do bidetów, WC, pisuarów, elementy przyszniców, odpływów, wanien oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

  • Geberit GIS jest systemem idealnie dostosowanym do łatwego i szybkiego tworzenia prefabrykatów instalacji sanitarnych. Prace budowlane są dzięki temu znacznie usprawnione. Do budowy przenośnej ścianki instalacyjnej potrzebne są jedynie trzy podstawowe elementy systemu. Cały system zaopatrzony jest w ochronę akustyczna oraz chroniącą przed pożarem.

   Atutem systemu GIS jest instalacja nie wymagająca użycia jakichkolwiek narzędzi oraz to, że może być używany zarówno w nowych budynkach, jak i tych w renowacji. W asortymencie dostępne są elementy do wanien, armatury, odpływów, podwieszanych mis WC, Geberit DuoFresh oraz Geberit AquaClean. Za pośrednictwem tego systemu można zamontować bidety, pisuary czy usprawnienia dla osób niepełnosprawnych.

  • Geberit Kombifix to rozwiązania przeznaczone do zabudowy masywnej, które są kompatybilne z większością armatury sanitarnej. Elementy Kombifix idealnie sprawdzą się do montażu w betonie. Odznaczają się wysokim poziomem funkcjonalności i gwarancją na lata. Kupując elementy montażowe Kombifix otrzymujemy m.in. zestaw do izolacji akustycznej, kolano odpływowe oraz pomocne materiały do szybkiego montażu.

W razie pytań i wątpliwości, co do wyboru modelu stelażu zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, zapewniającymi fachowe poradnictwo.
Copyright © www.luxlazienki.pl 2013 | Wszystkie prawa zastrzeżone.